Jak przygotować się na sesję świąteczną?

Dziękujemy! To dla nas zaszczyt, że spodobały Wam się nasze zdjęcia i wybraliście właśnie nasze studio.

Chcielibyśmy zgromadzić tutaj kilka informacji, które przydadzą Wam się w przygotowaniach do sesji.

Spis treści:

Jak ubrać się na sesję świąteczną?

Najpierw skupmy się na ubraniach. Dobór stylizacji jest ważny ponieważ efekt końcowy jest mocno uzależniony od tego w czym zaprezentujecie się na zdjęciach. Wasza pociecha zupełnie inaczej będzie wyglądała w pięknej sukience w odcieniu butelkowej zieleni niż z ogromnym logiem psiego patrolu na brzuchu. Najlepiej sprawdzają się naturalne kolory.

Sesja swiateczna jaslo studio szpyrki
Trzy aranżacje, które przygotowaliśmy dla Was w tym roku. (2023)

Najważniejsze zasady przy przygotowywaniu stroju na sesję świąteczną:

  • Unikaj łączenia wielu różnych kolorów.
  • Wybierz kolor przewodni, np. bordowy i do niego dobierz dodatki w neutralnych kolorach biały/czarny.
  • Unikaj krzykliwych nadruków.
  • Unikaj łączenia różnych wzorów kropki/paski, itp.
  • Brakuje ciuchów w szafie? Postaw na ponadczasową klasykę, która zawsze się sprawdza – biała, elegancka koszula i czarne spodnie, kremowy/biały sweter itp.
  • Jeśli chcesz wystąpić na sesji w butach, zadbaj o czysta podeszwę. W studiu mamy biała podłogę, chcielibyśmy żeby pozostała biała jak najdłużej 🙂

Przygotowaliśmy dla Was tablicę inspiracji dla poszczególnych aranżacji w linku poniżej:

–> Jak ubrać się na sesję? – Tablica inspiracji <–

 

Sesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrki

Nastawienie siebie i dzieci do sesji świątecznej.

Wiemy, że to nietypowa sytuacja dla Ciebie i całej Twojej rodziny, postaraj się zachować spokój. Dzieci wyczuwają każdy stres i niepokój swoich rodziców.
Na sesjach świątecznych w naszym studiu nie oczekujemy, że będziecie umieli pozować jak Anja Rubik czy David Beckham. Nam zależy na stworzeniu pięknej pamiątki dla Waszej rodziny, a nie okładki do Vogue, nie musicie umieć pozować! Pokierujemy Was, poprowadzimy za rękę, potrzebujemy tylko Waszego zaufania. Nie bójcie się, obiecujemy, że nie zrobimy ani Wam, ani Waszym dzieciom krzywdy.

Zaplanujcie sobie wcześniej wyjazd, sprawdźcie dojazd, spakujcie się i przygotujcie/wyprasujcie wszystko dzień wcześniej. Wyjedźcie wcześniej aby nie zaskoczyły Was kroki albo brak miejsca parkingowego. Nic tak nie psuje nastroju jak pośpiech i nerwy tuż przed sesją.

Sesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrki

Przydatne gadżety i zabawy dla Waszych pociech.

Nie zapomnijcie ulubionej przytulanki Waszych dzieci. Może okazać się pomocna na sesji. Przed sesją zastanówcie się jaka formę zabawy wasze dzieci lubią najbardziej. Może wspólne śpiewanie, łaskotki, a kuku, podrzucanie? A może noski noski?
Pozwólcie swojemu dziecku być dzieckiem! Nie oczekujcie, że od razu przywita się z nami i będzie się szeroko uśmiechało na każdym zdjęciu. Nie miejcie od nich żadnych oczekiwań! Możemy trafić na jego gorszy dzień, wiec na pewno zadbajcie o pełny brzuszek i wsypanie się dzień wcześniej.

Warto porozmawiać z dzieckiem kilka dni wcześniej o tym, ze pojedziecie w fajne miejsce, pełne światełek i bombek choinkowych, gdzie chwilkę się pobawicie i stworzycie razem pamiątkę, która później będziecie mogli wspólnie oglądać w albumie. To będzie zdecydowanie lepiej brzmiało niż jak powiecie, że pojedziecie do pana z brodą i pan porobi parę zdjęć więc „będziecie musieli się szeroko uśmiechać”.

Sesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrki

Co będzie się działo na sesji? Jak wygląda sesja świąteczna?

Gdy dotrzecie do nas do studia po wejściu nie straszcie od razu dziecka, że ma się uśmiechać. Zdjęcia zawsze zaczynamy od tych wspólnych z rodzicami, wiec na początku Spróbujcie zainteresować dziecko jakimś elementem dekoracji. Może to będzie jakaś bombka, dziadek do orzechów czy jakaś lampeczka? W takiej atmosferze będzie nam łatwiej skupić dziecka uwagę na aparacie i złapać ten moment. Ale nie obrażajcie się na dziecko gdy będzie nieśmiałe, gdy nie popatrzy w aparat. Zdjęcia na których patrzycie sobie głęboko w oczy jest wg nas bardziej wartościowe niż to na którym oboje kierujecie wzrok w stronę aparatu. Zależy nam na uchwyceniu tego niewinnego wzroku i bezgranicznego zaufaniem, którym dziecko obdarza swoich rodziców.

Do każdej rodziny staramy podejść się indywidualnie, wiec nie pracujemy wg szablonu najpierw usiądź tutaj, uśmiechnij się, teraz tutaj i weź to do ręki i się uśmiechnij, a teraz stan bokiem i popatrz sir na aparat i „Ok mamy to” dajemy sobie czas na oswojenie się, na wypracowanie ładnego portretu i fajnej, wartościowej pamiątki dla Waszej rodziny.

Poniżej kilka ujęć z poprzedniego roku. Może coś Was zainspiruje:

Sesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrkiSesja swiateczna jaslo studio szpyrki