Ślub w Szczyrku – Hotel Alpin

O ślubach wiemy już praktycznie wszystko. Wiemy też, jak ogromną popularnością, jako miejsce organizacji ceremonii i wesela, cieszy się Szczyrk. Nie ma w tym nic dziwnego! Przepiękne krajobrazy, doskonała baza turystyczna, niepowtarzalna atmosfera – to miejsce powoli staje się swego rodzaju weselną stolicą Polski. I faktycznie, jest na pierwszym miejscu pod względem ślubów wyjazdowych – to tu odbywa się ich najwięcej w Polsce. A to dlatego, że jest urokliwy, klimatyczny i jedyny w swoim rodzaju. Planujecie ślub w Szczyrku? Idealny pomysł!

Tego dnia uczestniczyliśmy w kolejnym ślubie. Tym razem sakramentalne „tak”, uchwycone przez nasze aparaty, powiedzieli sobie Ania i Damian. A my mieliśmy okazję towarzyszyć im w tym pięknym dniu. Sami zobaczcie jak cudownie prezentują się na zdjęciach.

Ania i Damian na co dzień mieszkają w Tychach, ale postanowili, że ich ślub i wesele odbędą się na wyjeździe. Spośród wielu pięknych polskich miejscowości wybrali właśnie Szczyrk, a w nim – urokliwy, drewniany kościółek. Musimy przyznać, że dla nas, jako zawodowych fotografów, ta sceneria była bardzo trafiona. Od razu wiedzieliśmy, że zdjęcia w takich wnętrzach będą bardzo klimatyczne. Zresztą sami możecie to ocenić.

Ślub w Szczyrku – Hotel Alpin

Z przyjemnością wspominamy tę uroczystość, zarówno sam ślub w zabytkowym kościółku, jak i dopracowane w każdym calu wesele. Odbyło się ono w hotelu Alpin. Nad przygotowaniami i jego przebiegiem pieczę roztoczył koordynator ślubny. Dopilnował on każdego szczegółu związanego z uroczystością Ani i Damiana, co bardzo ułatwiło zorganizowanie Ich ślubu na wyjeździe (bo chyba tak możemy nazwać całą logistykę związaną z organizacją wesela poza swoim miastem). Dobra koordynacja uroczystości sprawiła, że młodzi mogli zająć się sobą i swoimi gośćmi. Wiedzieli, że są w dobrych rękach.

Pogoda dała nam ogromne pole do popisu. Pamiętamy te dynamicznie zmieniające się warunki – raz słońce, innym razem chmury i śnieg. Uwierzcie nam, robiło to wrażenie! Sceneria była z jednej strony nieprzewidywalna, a z drugiej – wręcz bajeczna.

Hotel AlpinHotel Alpin ślubdekoracja kwiaty na ślubdekoracja rustykalna hotel alpinsala dla gości hotel alpin sala dla gości hotel alpin szczyrkPrzygotowania panny młodej szczyrkPrzygotowania panny młodej szczyrkmakijaż panny młodej szczyrkprzygotowania na ślub w szczyrkudodatki galanterii pan młody mucha szelkiprzygotowania pan młody hotel alpin szczyrkprzygotowania pan młody hotel alpin szczyrkprzygotowania pan młody hotel alpin szczyrksuknia ślubna pani młoda hotel alpin szczyrksuknia ślubna pani młoda hotel alpin szczyrkprzygotowania pani młoda hotel alpin szczyrk przygotowania pani młoda hotel alpin szczyrkprzygotowania pani młoda szpyrki fotografia ślubnafirst look ślub w szczyrku hotel alpinfirst look ślub w szczyrku hotel alpin fotografia ślubna first look ślub w szczyrku hotel alpin fotografia ślubna  ślub w szczyrku hotel alpin

Ania tego dnia wyglądała olśniewająco i romantycznie. Ubrana była w śnieżnobiałą, koronkową suknię, a we włosach miała wpięty naturalny wianek z delikatnych kwiatów. Z przyjemnością uwiecznialiśmy na zdjęciach każdą chwilę. Damian, w idealnie skrojonym garniturze, prezentował się równie elegancko.

 ślub w szczyrku hotel alpin  ślub w szczyrku hotel alpin

Klimatyczny ślub w kościele św. Jakuba w Szczyrku.

Ślub odbył się w drewnianym kościele świętego Jakuba w Szczyrku. Ania i Damian pasowali nienagannie do tego misternie wykończonego wnętrza, ikon i obrazów… Zniewalający klimat miejsca urzekał nas wszystkich. I być może to właśnie ta unikalna atmosfera sprawiła, że jeszcze bardziej wczuliśmy się w Ich sakramentalne „tak”.

Klimatyczny ślub w kościele św. Jakuba w SzczyrkuKlimatyczny ślub w kościele św. Jakuba w SzczyrkuKlimatyczny ślub w kościele św. Jakuba w SzczyrkuKlimatyczny ślub w kościele św. Jakuba w Szczyrkuślub w kościele św. Jakuba w Szczyrkuślub kościelny w szczyrkuślub kościelny w szczyrkuślub kościelny w szczyrku ślub w starym drewnianym kościeleślub w pięknym drewnianym kościele szczyrk ślub w pięknym drewnianym kościele szczyrk ślub w pięknym drewnianym kościele szczyrk ślub w pięknym drewnianym kościele szczyrk zabytkowy kościół w szczyrku na ślub zabytkowy kościół w szczyrku na ślubdrewniany kościółek na ślub w szczyrkudrewniany kościółek na ślub beskid śląskiwyjście z kościoła konfetti wyjście z kościoła fotografia ślubna rzeszów jaki samochód na ślub? wejście na sale szczyrk fotografia ślubna

Samo wesele też wspominamy bardzo przyjemnie. Elegancko przystrojona sala i cała jego oprawa zrobiły na nas duże wrażenie.

wejście na sale szczyrk fotografia ślubna wejście na sale szczyrk fotografia ślubna życzenia na weselu szczyrk ślubżyczenia na weselu szczyrk ślubżyczenia na weselu szczyrk ślubżyczenia na weselu szczyrk ślub życzenia na weselu szczyrk ślubkierunkowskaz na weselu znaki weselnewnoszenie panny młodej przez próg słodki kącik na weselu szczyrk słodki kącik na weselu szczyrk

Także pierwszy taniec był niecodzienny, bo odbył się – we mgle (ciężki dym). I to był jedyny spokojny, stonowany element zabawy. Później, wszystko nabrało tempa! A to wszystko za sprawą góralskiej kapeli i DJ’a, którzy rozkręcili całą zabawę. Również  goście nie kryli radości i z zapałem ruszyli do tańca zapełniając parkiet.

pierwszy taniec w szczyrku hotel alpin pierwszy taniec w szczyrku hotel alpin pierwszy taniec w szczyrku hotel alpinpierwszy taniec w szczyrku hotel alpin pierwszy taniec w szczyrku hotel alpinhotel alpin wnętrze sala weselna kapela góralska na wesele szczyrk kapela góralska na weselezabawa weselne hotel alpin szczyrkzabawa weselne hotel alpin szczyrk napis love na wesele hotel alpin szczyrk zabawa weselne hotel alpin szczyrk zabawa weselne hotel alpin szczyrkzabawa weselne hotel alpin szczyrkzabawa weselne hotel alpin szczyrktaniec na weselu zabawa weselne hotel alpin szczyrkszaleństwo weselne hotel alpin szczyrk szaleństwo weselne hotel alpin szczyrk szaleństwo weselne hotel alpin szczyrk światła na weselu fotobudka na weselu hotel alpin szczyrk udana impreza weselna szczyrk

Tradycyjne oczepiny, można inaczej!

A skoro o wesołych momentach mowa – przypominają nam się nietypowe oczepiny, jakie zafundowali gościom młodzi. Nietuzinkowe, bo Ania, zamiast welonem – rzucała różami, w których ukryte były wróżby, a Damian – kolorowymi skarpetkami. W nich także skrywały się przepowiednie. I choć byliśmy już świadkami wielu wesel i oczepin, ten pomysł bardzo nam się spodobał. Dzięki swojej oryginalności z pewnością wszyscy na długo go zapamiętają. Tak jak cały ślub w Szczyrku.

Tradycyjne oczepiny, można inaczej! Tradycyjne oczepiny, można inaczej! alternatywne oczepiny rzucanie różami alternatywne oczepiny rzucanie różamialternatywne oczepiny rzucanie skarpetami alternatywne oczepiny rzucanie skarpetami alternatywne oczepiny rzucanie skarpetamialternatywne oczepiny rzucanie skarpetami alternatywne oczepiny rzucanie skarpetami i różamitaniec oczepinowy zabawy tort naked cake ciężki dymtort naked cake ciężki dympyszny tort naked cake z owocami tort naked cake ciężki dymfajerwerki na weselu fajerwerki na weselu hotel alpin szczyrk fajerwerki na weselu hotel alpin szczyrknapis love do wynajęcia hotel alpin

 

A na dopełnienie całości – mogliśmy uczestniczyć w pokazie sztucznych ogni. Spektakularne widowisko i miły przerwynik pomiędzy szaloną zabawą. Lubimy uwieczniać takie radosne chwile. Ani i Damianowi życzymy szczęścia. Oby radosna atmosfera tego dnia pozostała z Nimi na długo. My wciąż jesteśmy pod jego wrażeniem. A wykonane przez nas zdjęcia, które i Wy możecie oglądać, niech pozostaną miłą pamiątką tego szczęśliwego wydarzenia.

Planujecie ślub w Szczyrku lub w innym klimatycznym miejscu i szukacie fotografa ślubnego, zapraszamy do kontaktu! Rozpocznijmy niezapomnianą przygodę.